Перейти до основного вмісту

Ізраїльтянин очолить Раду Європейського Центру ядерних досліджень

Професор фізики елементарних частинок Єврейського університету у Єрусалимі Еліезер Рабінович був обраний 24-м президентом Ради ЦЕРН. «Професор Рабінович — блискучий теоретик у найбільш передових сферах досліджень, — зазначила колишній президент, д-р Урсула Басслер. — За час каденції мені часто доводилося обмінюватися думками з ним, і його поради завжди були дуже цінними».

Європейський Центр ядерних досліджень (CERN) вважається найбільшою у світі лабораторією фізики високих енергій. Тут, на кордоні Франції і Швейцарії, працюють провідні фізики світу, які використовують у своїх дослідженнях найбільший прискорювач елементарних частинок — Великий адронний коллайдер.

До організації входять 23 держави, причому Ізраїль приєднався до ЦЕРН лише у 2014 році як єдина неєвропейська країна (до цього в нього був статус спостерігача).

Щодо нового голови Ради, то Рабінович здобув докторський ступінь в Інституті ім. Вейцмана в 1974 році, працював у Лабораторії Фермі в Чикаго й Національній лабораторії ім. Лоуренса у Берклі, а потім повернувся до Ізраїлю, де займався теоретичною фізикою високих енергій, зокрема, квантовою теорією поля й теорією струн. Професор керував Інститутом перспективних досліджень Єврейського університету в Єрусалимі й очолював Інститут фізики, а до 2020 року був головою Ізраїльського комітету з фізики високих енергій.

Упродовж багатьох років Рабінович представляв Ізраїль у Раді ЦЕРН, у 2016-2018 рр. займаючи пост віце-президента цієї організації. «ЦЕРН — це особливе місце, де наука та міжнародне співробітництво зустрічаються, щоби відповісти на деякі з найфундаментальніших питань про світ, у якому ми живемо, — зазначає Еліезер Рабінович. — Упродовж 16 років у якості члена Ради ЦЕРН мене надихала прихильність до співпраці людей, які працюють для досягнення спільної місії. Для мене велика честь бути обраним Радою наступним президентом, і я вдячний за можливість служити науковому співтовариству ЦЕРН і державам-членам».

Мандат нового голови Ради починається 1 січня 2022 року, дійсний упродовж року й може бути двічі продовжений.

Коcтянтин Мельман

Немає часу відвідувати сайт? Підпишіться на розсилку і отримуйте найважливіше в одному листі

Отлично, вы подписаны на нашу рассылку!
Ранее вы уже были подписаны на нашу рассылку